Laserska tehnologija je danes napredovala do te mere, da nas njena širokospektralna uporaba osupne. Lasersko zdravljenje zob se v zobozdravstvu uporablja na različnih področjih:
odstranjevanje kariesa,
zdravljenje parodontalne bolezni,
lasersko zdravljenje dlesni,
zdravljenje zobnih korenin,
kirurgija,
celjenje ran po ekstrakcijah,
zdravljenje aft, herpesa ipd.,
lajšanje bolečin čeljustnega sklepa,
biostimulacija za zmanjšanje bolečine.
Težave naših pacientov odpravljamo z najsodobnejšim laserjem znamke Watelase, ki zagotavlja praktično neboleče zdravljenje različnih težav v ustni votlini ter hitrejše okrevanje. Gre za naraven način zdravljenja s kombinacijo vode, zraka in laserske svetlobe, zaradi česar je naprava popolnoma varna za uporabo oz. zdravljenje zoba ali drugih tkiv v ustih. Njegova odlika je izjemno natančno delovanje, saj deluje na točno določena tkiva, druga tkiva pa ostanejo nedotaknjena. Lasersko zdravljenje zob se lahko uporablja tako pri odraslih kot otrocih ter je še posebej primerno za tiste, ki so jim zobozdravstveni posegi neprijetni.
Naša ekipa zobozdravnikov je odlično izurjena za natančno delo z laserjem, saj so opravili številna šolanja o delovanju in uporabi aparata. Poleg tega so skrbni in precizni, tako da boste zagotovo v dobrih rokah.
Lasersko zdravljenje zob vključuje posege na trdnih tkivih (zdravljenje zoba) in mehkih tkivih (zdravljenje dlesni).
Posegi vključujejo predvsem naslednje štiri skupine težav:
zdravljenje preobčuljivosti zob: marsikoga pestijo težave z občutljivimi zobmi. Zobje nas neprijetno skelijo, zlasti ko popijemo kaj mrzlega. Do teh težav pride zaradi obrabe zobne sklenine, ko se mikroskopsko majhni kanalčki odprejo. Z laserjem jih je mogoče zapreti in spodbuditi tvotbo nove zobovine. Zadostuje že en obisk in težava s preobčutljivostjo zob je odpravljena. Le v redkih primerih sta potrebna dva tretmaja.
zdravljenje kariesa: pri zdravljenju zobne gnilobe se lahko izognete naprijetnemu svedru, saj lahko nalogo vrtanja opravi tudi laser. Dobra novica je, da ima kariesni del zoba večjo vsebnost vode kot preostali del zoba. Iz tega razloga laser upari karies in ga odstrani, ne da bi poškodoval zdravi del zoba.
lasersko zdravljenje dlesni oz. obzobnih tkiv: laser lahko pomaga tudi pri krvavečih in očutljivih dlesnih zaradi vnetja dlesni oz. kasneje parodontalne bolezni. Pri teh bolezni gre za bakterijsko okužbo, laser pa je znan po tem, da se učinkovito bori proti bakterijam.
Lasersko zdravljenje zob prinaša naslednje prednosti:
pri uporabi laserja za mehka tkiva se znatno zmanjša potreba po šivanju v primerjavi s klasičnim zdravljenjem,
rana v ustih manj krvavi, saj laser spodbuja strjevanje krvi,
pri nakaterih posegih z laserjem anestezija sploh ni več potrebna,
manj možnosti je za bakterijsko vnetje, saj laser dodatno sterilizira predel, kjer se ga uporablja,
rane v ustih se hitreje celijo, saj pride do hitrejše regeneracije tkiv,
pri posegih okoliško tkivo ostane nedotaknjeno, saj je laser izjemno precizen pri delu.
Ena od poglavitnih prednosti uporabe laserja v zobozdravstvu je tudi zdravljenje skoraj brez bolečine. Laserji za mehka tkiva na nak način zapečatijo živčne končiče in kapilare, medtem ko prodirajo v tkivo, zato poseg ne boli. Posebej ga priporočamo tistim z nizkim pragom bolečine in odporom do zobozdravstvenih posegov.